کانون صدای سلمان
اللهم عجل ولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


صدا فقط صوت نیست بلکه عمل، صحبت ها یا سکوت ها نیز هم است.
که حضرت سلمان برای حمایت از پیشوای زمان خود در تمام عرصه ها از عمل، صحبت ها یا سکوتش به نفع ولایت پیشوای زمان خود استفاده کرد تا بتواند به رتبه برسد که حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند : سلمان را از اهل بیت خواند.
و در آخر عمرش حضرت امیر المومنین علی (ع) یک شبه از مدینه به مدائن رفت و حضرت سلمان را غسل و کفن کرد و برایش نماز خواند.
ما هم مانند حضرت سلمان عمل کنیم که به رتبه که ایشان رسیدند در نزد امام زمان (عج) خود برسیم، با عمل، صحبت ها یا سکوت مان مدافع امام زمان خویش باشیم.

مدیر وبلاگ :سرباز گمنام
نویسندگان
نظرسنجی
از کدوم مطالب استقبال میکنید؟


به نظر می‌آید نتایج نظرسنجی اخیر مرکز ایسپا در خصوص حجاب با واقیعت جامعه امروز ایرانی و یا حداقل با وضعیت زندگی شهری قابل تطبیق نیست؛ به‌طوری‌که بسیاری از کسانی که در شبکه‌های اجتماعی در معرض اطلاعات این نظرسنجی قرار گرفتند، نمی‌توانستند نظرات این نظرسنجی را بپذیرند و گمانه‌زنی‌های بسیاری برای تحلیل این نتایج حاصل شد؛ از این‌که جامعه آماری این پژوهش یحتمل مربوط به جغرافیایی خاص است، تا این‌که پژوهش‌گران سوگیرانه به این نتایج دست یافته است.

در نظرسنجی اخیر مرکز ایسپا در خصوص حجاب نتایج قابل توجهی به‌دست آمده است. در این پژوهش نزدیک به ۵۰ درصد از پرسش‌شوندگان، حجاب چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب کرده‌اند. نتایج شایان توجه دیگر در این نظرسنجی به قرار زیر است:

۴۹ درصد مردان و ۴۳ درصد زنان پوشش چادر را ترجیح می‌دهند. ۴۰ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله کشور، ۴۵ درصد افراد ۳۰ تا ۴۹ ساله و ۵۸ درصد افراد بالای ۵۰ سال، پوشش چادر را ترجیح داده‌اند. ۴۴ درصد جوانان پسر و ۳۵ درصد جوانان دختر، پوشش چادر را ترجیح داده‌اند. ۵۱ درصد متأهلین و ۳۶ درصد مجردین پوشش مورد علاقه خود را چادر اعلام کرده‌اند. ۵۴ درصد مردان متأهل، ۴۰ درصد پسران مجرد، ۴۷ درصد زنان متأهل و ۳۰ درصد دختران مجرد، پوشش مورد علاقه خود را چادر اعلام کرده‌اند.

۴۳٫۵ درصد افرادی که تحصیلات دیپلم و پایین‌تر دارند، پوشش چادر را ترجیح داده‌اند، این در حالی است که ۳۴ درصد از کسانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، تمایل به پوشش چادر نشان داده‌اند. ۴۰ درصد از مردان دارای تحصیلات آکادمیک و ۲۸ درصد از زنان دارای تحصیلات آکادمیک، به پوشش چادر تمایل نشان داده‌اند. ۴۱ درصد شهروندان ساکن در مراکز استان‌ها، ۴۵ درصد شهروندان ساکن در شهرهای درجه ۲ و ۶۱ درصد از روستانشین‌ها به پوشش چادر تمایل نشان داده‌اند.

در ادامه نظرسنجی سؤالی در خصوص پوشش زنان خانواده از پاسخ‌گویان با این مضمون پرسیده شده است: «در خانواده شما خانم‌ها بیشتر مانند کدام‌یک از تصاویر در جامعه حضور پیدا می‌کنند؟» بر اساس نتایج نظرسنجی، ۲۴٫۱ درصد پاسخ‌گویان اعلام کرده‌اند که در خانواده آن‌ها زنان بیشتر با چادر مشکی و مقنعه در جامعه حضور پیدا می‌کنند. ۲۱٫۲ درصد نیز معتقدند چادر مشکی و روسری پوشش غالب زنان در خانواده‌شان است. در مجموع ۴۵ درصد پاسخ‌گویان پوشش غالب در خانواده‌ را چادر اعلام کرده‌اند.

در مجموع می‌توان گفت اغلب مردان به‌ویژه متأهلان با تحصیلات بالا، پوشش چادر را برای زنان انتخاب کرده‌اند؛ اگرچه بیشترین تمایل به پوشش چادر در میان روستانشنیان است، اما ازآن‌جاکه افراد تحصیل‌کرده اغلب در شهرها حضور دارند، بنابراین می‌توان گفت پوشش انتخابی غالب مردان شهری، چادر با روسری یا مقنعه است.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 11 بهمن 1394

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه رابطه با افرادی که حجابشان مطابق شرع نیست نوشت: وظیفه اصلی و اساسی نهی از منکر است، ولی این مسئولیت باید به طور شایسته و صحیح انجام گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در انجام این وظیفه، احکام و شرایطی را که در این زمینه بیان شده، بدانیم و فرا گیریم، زیرا چه بسا انسان بی اطلاع کارهایی انجام می‌دهد که ضرر آن بیشتر از نفع است. این احکام و شرایط در رساله مراجع معظم تقلید و بعضی از کتاب‌ها و جزوه ها بیان شده است.

 

به دختر جوانی که حجاب اسلامی را رعایت نمی کند، نمی توان به زور مقنعه و چادر پوشاند، بلکه باید او با رغبت و میل باطنی حجاب را بپذیرد و به آن باور درونی پیدا نماید. وقتی برای خانمی، زیبایی، فضیلت، فواید و آثار حجاب جا نیفتاده باشد، طبیعی است که آن را نمی پذیرد و فشار و تحمیل خارجی اثر دراز مدت ندارد. در این راستا لازم است کتاب هایی را که درباره حجاب است، در اختیار او قرار داد. در برخورد با دوستان کم حجاب لازم است این نکات را حتماً مورد نظر داشته باشیم:

 

۱ـ اعطای شخصیت: هرگز به خاطر بدحجابی نسبت به کسی بی احترامی نکرده و آمرانه و قلدرمآبانه برخورد نکنیم، بلکه خواهرانه و دوستانه برخورد کنیم و با گفتن جملاتی مانند: این عمل در شأن شما نیست یا شأن شما بالاتر از این ها است، او را راهنمایی نماییم. به طور کلی به صورت پیشنهادی باشد، نه دستوری.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 11 بهمن 1394

دست ها و ناخن ها به عنوان یکی از بخش های بدن که در زیبایی تأثیر دارند همیشه مورد توجه بوده و هستند. به همین دلیل در همه دوران ها زنان تلاش می کردند تا دست هایی زیبا داشته باشند. البته این تلاش تنها مختص به زنان نبوده، بلکه زیبایی دست ها برای مردان نیز مهم بوده است. به عنوان مثال جنگجویان بابل پیش از رفتن به میدان جنگ، چندین ساعت صرف تمیز کردن و رنگ زدن دستان و ناخن های خود می کردند. البته این سنت در هر کشوری متفاوت بود. مثلا در هندوستان زنان از حنا برای رنگ کردن ناخن های خود بیشتر استفاده می کردند ولی در بابل استفاده از رنگ ناخن بین مردان رواج داشت. مردان بابلی برای رنگ کردن دست ها و ناخن های خود از سرمه استفاده می کردند. برخلاف چین، مصر و بابل، استفاده از لوازم آرایش و رنگ کردن ناخن در روم برای مردان مجاز نبود و مردانی که اقدام به انجام این کار می کردند، منحرف شناخته می شدند. آنان فقط می توانستند اندکی رنگ صورت خود را به نشانه تندرستی روشن تر کنند.

همچنین افراد بسته به نوع طبقه اجتماعی شان از وسایل گوناگونی جهت تزیین دست ها و ناخن هایشان استفاده می کردند. در بابل و هندوستان تمامی طبقات اجتماع می توانستند از رنگ دست و ناخن استفاده کنند. سرمه در رنگ های مشکی و سبز تهیه میشد. اشراف زادگان و نجیب زادگان از رنگ مشکی و افراد عادی از رنگ سبز استفاده می کردند. آنان دست های خود را از پایین ترین قسمت انگشت تا انتهایی ترین بخش ناخن رنگ می زدند.

اما در چین استفاده از آن، تنها برای طبقه اشراف مجاز بود. اشراف زادگان، از یک پوشش فلزی تزیین شده برای محافظت از ناخن های بلند، بر روی انگشتان خود استفاده می کردند. جنس این پوشش بسته به توانایی مالی آن ها از طلا، نقره و یا برنز بود و بر روی آن حکاکی های زیبایی انجام می شد که گاهی سنگ های قیمتی زینت بخش آن بود. در واقع ناخن بلند نشانه ثروت و بیانگر این نکته بود که این فرد نیازی به انجام کارهای روزمره ندارد!

 

 

حنایی که پشت لاک ها رنگ باخت

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 11 بهمن 1394

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ
r/">قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ
دعای فرج
ساعت فلش مذهبی سوره قرآن
روزشمار فاطمیه حدیث حدیث موضوعی لگو سمت چپ
روشنگری روشنگری
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic